Branding    •    Digital    •    Kierownictwo twórcze

Razem

Razem to partia polityczna, założona w 2015 roku. Tworzona oddolnie, bez politycznego kapitału i zaplecza, nie miała praktycznie żadnych większych środków na promocję. Wynikał z tego szereg uwarunkowań i ograniczeń. Wizualna tożsamość musiała odzwierciedlać świeżość, nowość i bezkompromisowość ugrupowania, odróżniając się zauważalnie od innych partyjnych marek. Jednocześnie identyfikacja musiała być na tyle prosta, czytelna i wszechstronna, by mogła być stosowana przez aktywistów i aktywistki z całego kraju. Czyli osoby, które z reguły nie mają doświadczenia z grafiką i nie mają profesjonalnych narzędzi do jej tworzenia.

  • Partia Razem/Lewica Razem
  • Branding, druk, www, socialmedia
  • 2015-2019
  • www.partiarazem.pl

Powyższe uwarunkowania doprowadziły do zaproponowania przeze mnie bardzo prostego, minimalistycznego logotypu, wykonanego fontem Lato Łukasza Dziedzica, z użyciem karminu alizarynowego - koloru odwołującego się do nowych partii europejskiej lewicy, takich jak Podemos czy Syriza. Te dwa elementy tworzyły kościec identyfikacji Razem. Spośród wielu innych można zwrócić uwagę na (w tamtym czasie jeszcze świeże) użycie nakładania kolorów na zdjęcia i grafiki. Ta bardzo podstawowa technika również wynikała m.in. z ograniczeń w dostępie lokalnych aktywistów i aktywistek do profesjonalnych zdjęć. Nakładanie koloru filtrami pozwalało tworzenie atrakcyjnych, wyróżniających się materiałów.

Identyfikacja Razem i materiały partii zmieniały się wraz z nią. W związku z rozwojem organizacji miałem możliwość stopniowej rozbudowy zespołu kreacji i mediów społecznościowych. W trakcie pracy w Razem byłem odpowiedzialny za przeprowadzenie dwóch kampanii wyborczych, szeregu mniejszych akcji i kampanii politycznych oraz za bieżące zarządzanie kanałami socialmediowymi organizacji (Facebook, Twitter, Instagram, YouTube).

Animacja (ilustracje: Adam Sakowski)
Co to jest umowa CETA?
Odtwórz video
Animacja (ilustracje: Adam Sakowski)
Zaproszenie na demonstrację przeciwko CETA
Odtwórz video
Kontakt

mateusz@mirys.pl,
tel. 664 039 307